Bari

Bari je významným přístavním a univerzitním městem, které leží na Jaderském moři.

V minulém století zde vládl diktátor Mussolini. Během jeho panování zde byl budován systém obdélníkových ulic. Tato část města není moc zajímavá, všechny hlavní památky, které byly zachovány, se nacházejí v historickém jádru hlavního města Apulie.

V Bari je v současnosti cca 60 kostelů. Mezi nejzajímavější patří ruský kostel, Chiesa Russa, který najdete na Corso Sicilia. Do roku 1917 byl tento kostel oblíbeným poutním místem.

Bari se dělí na čtyři části. Sever tvoří staré město, které se rozprostírá mezi dvěma moderními přístavy a krásnou bazilikou sv. Mikuláše a katedrálou San Sabino. V této oblasti najdete bohatý noční život.

V jižní části, která se jmenuje Murattiano, se nachází moderní centrum města s přímořskou promenádou a nákupní tepnou, Via Sparano a Via Argiro.

Ve městě se nachází univerzita, významný přístav a letiště, které je pojmenováno podle papeže Jana Pavla II. Letiště má dobré spojení s většinou evropských měst. Navzdory pokroku města, obyvatelé žijí podle dávných tradic. Jednou z nejznámějších je oslava svátku patrona města, svatého Mikuláše.

letenky bari