Tower Bridge

Tower Bridge patří mezi nejznámější památky v Londýně. Tento skvost viktorianskej architektúry navrhnul Sir Horace Jonese a John Wolf Barry. Většina byla uvedena do provozu v roce 1894.

Výstavba mostu trvala 8 let a podílela se na 432 stavebních pracovnících. Na stavbu kostry mosta a věže bylo použito 11 000 tun oceli. Když se most Tower Bridge dostavaný, stal se největším zdvíhacím mostom. Na zdvíhání většiny byla využita hydraulika na paru a obrovské čerpací motory. Vytvořená energie se ukládá do šesti gigantických akumulátorů. Již od počátku trvalo pouze jeden minutový zdvih. Hydraulický posiľovač se používá dodnes, ale od roku 1976 je poháněný ropou a elektrickou energií. Pôvodní čerpacie motory, akumulátory a kotle se vystavují v rámci výstavy Tower Bridge.

Dve neogotické věže spájajú lávky, které byly určeny pro veřejnost. Když si často vybrali za svůj cíl samovraždu a prostitutky, museli být uzavřeni. Pokud se chcete podívat dnes, musíte si prohlédnout poměrně drahé prohlídky s průvodcem.

Nejvíce se otvírá přibližně 50krát ročně a je úchvatný zážitek. Z Tower Bridge je krásný panoramatický výhled na Londýn. Pokud se chystáte do Londýna, určitě nezapomeňte navštívit tuto památku.

Tower Bridge Londýn