Königsallee

Chcete strávit čas na místě, kde se dá bujaře nakupovat od rána až do večera? Nebo jen zažít klidnou procházku pod stínem z korun stromů? Na bulváru Königsallee můžete dělat obojí.

Königsallee, také nazývaná krátce Kö, je bulvár, který vede ze severu na jih směrem do centra Düsseldorfu. Kö je jednou z předních luxusních nákupních ulic v Evropě. Charakteristickým znakem její designu je šířka tohoto kanálu (také nazývaný Kö-Graben) obklopují ho působivé stromy. Namísto obvyklých dvou má čtyři chodníky - dva po stranách kanálu a zbylé dva vedle jednotlivých řadách domů. Západní méně angažována strana - v severní části, na které se nachází pouze několik obchodů se nazývá také "boční strana" nebo "klidná strana".

Kö se nazývá i výkladní skříní Düsseldorfu. Pokud rádi nakupujete a máte také nabitou peněženku je to jedno z míst, kde si to dokážete opravdu užít. Jeden luxusní butik střídá druhý.

Kö však stojí za procházku, i když se nechystáte nakupovat. Je to velmi pěkné místo, které vám nabízí stín kaštanů a klid vody ve vodním kanále, který protíná střed.