Olbia

Olbia patří do oblasti Smaragdového pobřeží s nejluxusnějšími plážemi na ostrově.

Olbia je hlavní město provincie Gallura, které se nachází na severovýchodě ostrova Sardinie. Město patří do oblasti, která se jmenuje Costa Smeralda - Smaragdového pobřeží. Tato oblast je proslulá nejexkluzivnějších plážemi na ostrově. Pobřeží tvoří krásné pláže s jemným bílým pískem, ale i romantické zátoky, skály a výjimečná okolní příroda.

Historie města není velmi jasná. První obyvateli byly pravděpodobně punské kmeny, které město založili v období mezi 6. a 4. stoletím před naším letopočtem. Během římského období se Olbia stala důležitým obchodním centrem. Během středověku mělo město název Civita nebo Terranova. K původnímu názvu se město vrátilo až v roce 1939.

Pokud přijedete do města za odpočinkem, nebudete litovat. Najdete zde krásné písečné pláže s mírným vstupem do moře, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Moře je krásně čisté, teplé a také nabízí možnosti na potápění. Ubytovat se můžete v různých hotelech a apartmánech, které vám poskytnou zaručený komfort a kvalitní služby.

Pokud máte rádi historii a památky, v této oblasti si přijdete na své. Najdete zde množství archeologických vykopávek, na území Arzachena budete moci vidět hroby obrů a uvidíte tu i významný kostel, který byl postaven v románském stylu v 12. století. Říká se, že kostel byl centrem středověkého města, které se na tom území kdysi nacházelo.

letenky olbia