Čo navštíviť v Dánsku

V Dánsku se můžete projít po nejdelší pěší zóně v Evropě, která se jmenuje Strøget. Centrem kulturního života jsou náměstí Kongens Nytorv a Radniční náměstí. Symbolem města je socha Malé mořské víly, která je vyobrazena podle námětu dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

V blízkosti této sochy se nacházejí kasárna a také vojenské zázemí Kastellet, které pochází ze 17. století. Kolem této stavby byly obranné valy, které dnes pokryla zeleň a turisté si tam mohou odpočinout.

Nachází se zde i několik krásných zámků, například Rosenborg, Christiansborg, Amalienborg. Navštívit můžete i zajímavé kostely Frederiks Kirke či Vor Frelsers Kirke. Dominantou města je palác Borsen, který kdysi sloužil jako sklad. Pokud chcete vidět město Kodaň jako na dlani, tento pohled vám nabídne věž Rundetaarn, která je vysoká 36 metrů.

Návštěvu Kodaně byste mohli spojit is prohlídkou přístavu Nyhavn. Najdete tam i výborné místní restaurace, ve kterých si určitě pochutnáte.

V Kodani se nachází skvělý zábavní park, který byste neměli vynechat, pokud cestujete do Kodaně s dětmi. Jde o park Tivoli, který vznikl již v roce 1843 a je to nejstarší zábavní park v Evropě. Také výbornou atrakcí pro děti je Muzeum pohádek Hanse Christiana Andersena.

Velmi zvláštní částí města je část nazývaná Christiania. V toku 1971 ji opustila armáda a dnes tato čtvrt funguje jako nezávislý stát.

malá mořská víla