Genova

Janov (Genova) je největší italský námořní přístav, který vám nabízí bohatou kulturu, památky a nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Dějiny Janova sahají až do 5. století před naším letopočtem. Město obývali Féničané, Řekové i Římané, později bylo město zničeno Kartaginci. Díky jeho výborné poloze se přístav velmi rychle znovu postavil na nohy. V roce 1100 byl Janov součástí námořní republiky, která byla nejvýznamnějším ekonomickým centrem Itálie.

Janov je velmi výjimečný i díky tomu, že je rodištěm známého mořeplavce a objevitele - Kryštofa Kolumba. Jeho rodný dům si přijdou každý rok ohlédnout tisíce turistů.

Dnes má Janov 600 000 obyvatel a představuje šesté největší město v Itálii. Je vyhlášené za Hlavní město evropské kultury a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

V historické části najdete mnoho kostelů, paláců a galerií, které stojí za návštěvu. V tomto centru uvidíte úzké středověké uličky, které jsou lemovány restauracemi a různými obchůdky.

Na hlavním náměstí Piazza de Ferrari stojí mnoho architektonických skvostů. Mezi nejznámější patří Dóžecí palác, který pochází z 13. století. Další zajímavostí je věž Torre Grimaldina z roku 1539. Také se zde nachází burza, opera a muzeum.

Dominantou celého města je věž Torre de la Lanterna. Jde o maják, který je označen za nejstarší zachovalou stavbu tohoto typu na světě. Výška věže je 76 metrů a od roku 2006 se ve věži nachází muzeum, díky kterému se dozvíte více o historii Janova.

levné letenky genova