Schnoor Viertel

Úzké uličky, malé domky jako z pohádky a v oknech malé vtipné sošky. To vše najdete na procházce touto Brémskou čtvrtí.

Říká se že, tak jak jsou uspořádány perly na náramku, tak jsou uspořádány i domky v blízkosti nejstarší čtvrti v Brémách. Tyto domky pocházejí již 15. a 16. století.

Schnoor Viertel je místem něčeho speciálního. Když se člověk dostane do srdce této čtvrti uvidí maličké náměstí a maličké uličky, které nikam nevedou. Kdysi malá vesnice, kde bydleli řemeslníci a rybáři, či obchodníci. Přestože se kdysi vyznačovala svým klidem, dnes je bludištěm plným podniků, kaváren, barů, či módních butiků. Ulice se stala jakýmsi synonymem zábavy.

Nejstarší okres v Brémách s chráněnými budovami a bezproblémová cesta je okres, který je vhodný pro rodiny s dětmi, kde je hodně co dělat a objevovat. Od středověku zde žili a pracovali umělci, řemeslníci a živnostníci. Návštěvníci oceňují pestrou kombinaci originálních řemeslnických obchodů, propracované fontány, či sochy.

Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Gastronomicky nabízí Schnoor širokou škálu kulinářských specialit z německé, španělské a italské až po irskou kuchyni.

V bezprostřední blízkosti jsou i velmi moderní budovy, které dokonale zapadají do historicky pěstovaného prostředí.

Brémy