Ostrov Formentera

Tento ostrov najdete téměř 8 km jižně od Ibizy. Zatímco je Ibiza známé prázdninové letovisko plné zábavy, Formentera je její pravý opak.

O ostrově Formentera se říká, že je neobjevený klenot, který označují i za středomořský ráj. Při návštěvě budete mít pocit, jako kdyby jste se nacházeli v nějaké karibské oblasti. Na ostrově je krásná neporušená příroda, romantické útesy a překrásné bílé pláže.

Na Formenteru se dostanete jedině po moři. Celý rok tam plavou pravidelné trajekty, dokonce v letní sezóně se tam můžete dostat pravidelně každou hodinu. Cesta trvá asi 40 minut.

V hlavním městě ostrova najdete mnoho barů, restaurací a obchůdků. V centru se nachází náměstí s malou radnicí a s původním obranným kostelem z 18. století. Navštívit můžete i národopisné muzeum Museu de Etnografie de Formentera.

Na plošině La Mola, která je nejvyšším místem na ostrově, uvidíte maják Far de la Mola. Určitě zde uvidíte i nejtypičtějšího živočicha ještěrku pityuskú.

Známým místem je i nejjižnější místo ostrova, mys Cap de Barbaria s majákem Far des Cap Barbaria a obrannou věží Torre des Garroveret z roku 1763.

Pláže na ostrově Formentera jsou opravdu krásné. Tvoří více než 20 km pobřeží. K nejkrásnějším plážím patří více než 6 km dlouhá pláž Platja de Migjorn. Je to písčitá pláž a nachází se na jižní straně ostrova.

levné letenky ibiza