Faro a kostely

Mnoho turistů míjí Faro, hlavní město Algarve, bez zastavení a hned vyrazí do svých rekreačních resortů. Je to škoda, protože ze všech míst v Algarve nabízí největší počet historických a kulturních památek.

Historické centrum Fara se skrývá za starými městskými hradbami a určitě stojí za vidění.

Katedrála Sé

Dominantou města je tato impozantní katedrála, která se nachází v historické části města. Před katedrálou je malé náměstí, které se nazývá Largo de Sé. Původně gotická katedrála byla zničena a podařilo se zachovat pouze její neobvyklou věž a dvě vnitřní kaple. Později byla katedrála přestavěna a dnes nese známky renesančního i barokního slohu. Uvnitř katedrály se nacházejí zajímavé varhany, které jsou vyzdobeny čínskými motivy. I zde najdeme typické portugalské dlaždice azulejos. Kaple Capela de Nossa Senhora Dos Prazeres se zase může pochlubit nádhernou pozlacenou dřevěnou výzdobou. Z věže si zase můžete dopřát pěknou vyhlídku na město

Biskupský palác Paco Episcopal

Tento palác si můžete prohlédnout pouze zvenku, protože pro veřejnost je uzavřen.

Kostel Igreja da Nossa Senhora do Carmo

Tento karmelitánský má pozlacený interiér a je přezdívaný také "Zlatý kostel". Obzvláště pozoruhodné jsou obrazy, malované stropy a barokní sochy. Největší atrakcí je strašidelná kaple, která je vystavěna z lebek a kostí mnichů, kteří byli pohřbeni na místním hřbitově.

Kostel Igreja de Sao Francisco

Kostel sv. Františka, který byl původně součástí klášteru sv. Františka. Později, v 18. a 19. století prošel výraznými změnami. Nacházejí se v něm nádherné malby a obklady

Klášter Convento de Nossa Senhora da Assunção

Klášter je nejstarší renesanční budovou v Algarve. Nachází se v něm velmi pěkná křížová chodba, kterou dal v roce 1540 postavit Afonso Pires. Původně byl založen pro chudé klaristky. Můžete si zde prohlédnout úžasné archeologické nálezy. Největší atrakcí je dva tisíce let stará římská podlaha složená z mozaiky, na níž je vyobrazena hlava Neptuna.

Ve Fare můžete navštívit i zajímavá muzea. Více se o nich dočtete zde.