Böttcherstrasse

Böttcherstraße je 100 m dlouhá ulice v historickém centru města Brémy, která je svou architekturou jednou z kulturních památek a turistických atrakcí v Brémách.

Při vstupu do nejslavnější ulice města Böttcherstraße můžete vidět velkou zlatou tabuli s apokalyptickým výjevem archanděla Michaela, bojujícího se třemi dračími hlavami. Obklopuje ji architektura z červených cihel a načervenalých tónu je laděna celá ulice.

Ulici dal postavit v roce 1931 Ludwig Roselius. Byl to obchodník, který vynalezl bezkofeinovou kávu. Dále se odkrývá svět úzkých uliček, kontrastujících s širokými bulváry moderních částí města. Když zajdete ještě hlouběji, stěny domů jsou tak blízko sebe, že vedle sebe mohou projít dva, nanejvýš tři lidé. Z oken visí narůžovělé květy a pod nimi nse acházejí staré tabule, které říkají, co se v domě nachází. Ulice se otevírá a ukazuje malé náměstí plné lidí.

V restauracích si mohou odpočinout turisté pozorující zajímavou architekturu. V malém obchodě za rohem se ručně vyrábí čokoláda. Malé kavárničky, někdy jen se dvěma, třemi stoly, jsou na každém kroku. Z dlážděného chodníku vyrůstají barevné domky se špičatými střechami.

Někteří turisté tvrdí, že toto místo působí jakoby bylo z pohádky, zejména pokud se k tomu přidá muzeum hraček.