Doprava

V Bangkoku jsou způsoby dopravy opravdu různorodé. Na přesun mezi památkami si můžete vybrat z různých typů dopravy od adrenalinových tuk-tuků až po skytrain - nadzemní vlak.

Mototaxi  

Tento druh dopravy je výhodný pokud jezdíte sám. Mototaxi je rychlejší než taxi, protože dokáže šikovně projít i přes dopravní zácpu.

Taxi  

V Bangkoku potkáte taxi na každém kroku. Je to velmi oblíbený způsob dopravy. V porovnání se Slovenskem jsou taxíky v Bangkoku poměrně levné, avšak dejte si pozor na to, aby řidič hned po nasednutí zapnul taxametr. Pokud tak neučiní ani po vašem napomenutí, snažte se co nejrychleji vystoupit. Takový taxikáři vás budou chtít obrat o peníze a za jízdu zaplatíte mnohem víc než byste měli.

Tuk-tuk

Tuk-tuk je typickým dopravním prostředkem v Bangkoku. Je však dražší než taxi, ale tento způsob dopravy musíte minimálně jednou vyzkoušet. Tato jízda je velkým adrenalinovým zážitkem, protože řidiči často nerespektují dopravní předpisy. Ceny se však sjednávají, takže vždy si ji domluvte dopředu, aby vás zbytečně neobrali o peníze.

Autobus  

Síť autobusů na první pohled vypadá velmi nepřehledně a chaoticky. Všechny informace jsou většinou v thajštině a jednotlivé linky jsou označeny pouze číslem. V Bangkoku se nacházejí dva druhy autobusů. Červené nebo zelenomodré autobusy jsou neklimatizované, levné a přeplněné. Právě tam si dávejte největší pozor na své cennosti, protože tyto autobusy jsou rájem pro kapsáře.

Kromě těchto autobusů jezdí po městě ještě A / C bus. Tyto jsou čisté, klimatizované a o něco dražší.

Metro

Nejrychlejší způsob dopravy v Bangkoku je metro. Jeho cena závisí na počtu stanic a pohybuje se v rozmezí 15 - 40 THB.

Skytrain 

Skytrain je vlak, který jezdí na platformách nad ulicí. Je poměrně oblíbený, čistý a rychlý. Avšak dnes má jen 2 linky, to znamená, že všude se jím nedostanete. Cena za skytrain se pohybuje v rozmezí 10 - 40 THB.

Doprava po příjezdu na letiště

Letiště v Bangkoku se nachází asi 30 km východně od města. Je to jedno z nejrušnějších letišť v Asii. Nabízíme vám několik rad, jak se dostat z letiště do centra města.

Pokud se potřebujete přepravit mezi jednotlivými terminály, letiště nabízí shuttle bus, který vás přepraví na příslušný terminál zdarma.

Jednou z možností přepravy do centra je nadzemní dráha, City line. Z letiště vyráží v pravidelných 15 minutových intervalech, cesta trvá 30 minut a za jízdu zaplatíte v automatu od 15 - 45 THB.

Další možností přepravy je Express link, který vás dostane do Bangkoku jen za 15 minut, ale za tuto cestu zaplatíte přibližně 150 THB.

Pokud se chcete dostat do oblasti Khao San Road, nejlepším dopravním prostředkem pro vás bude Airport Expres Bus. nastoupit můžete na prvním patře u východu číslo 8. Tento autobus jezdí od 5:00 do 23:00 a cesta vás bude stát přibližně 150 THB.

Pokud budete letět vnitrostátním letem, přiletíte na letiště Don Muang, které se nachází severně od centra Bangkoku. Pro přepravu do centra můžete využít letištní autobus, který je v provozu mezi 05:00 - 01:00 a stojí cca 100 THB.

Oproti letiště se nachází také vlaková zastávka, ze které se můžete dostat na stanici Hualamphong station nebo v opačném směru do Ayutthaye.