První fontána na tomto místě stála již v roce 1453. Zdroj vody byl Acqua Vergine, který vytvořil Marcus Agrippa v roce 19. před Kristem. Fontána, která zde nyní stojí je inspirována Konstantinovy obloukem - jedním z posledních významných památek císařského Říma, který stojí ve stínu Kolosea.
Výstavba fontány trvala 30 let, od roku 1732 do roku 1762. Jeho hlavním architektem byl Nicola Salvio, navrhl ho papež Klement XII. Název fontány je odvozen z úzkých dlážděných ulic, které se sbíhají - na "tre ví", tj tři ulice.
Fontána je vytesána z mramoru a uprostřed stojí na velké mušli bůh moře Oceanus (Neptun). Na koních sedí dva Triton, první z nich, který symbolizuje rozbouřené moře a druhý moře klidné.
Sochy ve výklencích za Oceánem představují hojnost a zdraví, čtyři sochy na štítu zobrazují čtyři roční období s jejich plody. Dominantou fontány je vysoký oblouk Trionfo nazývaný "Království oceánů". V roce 1998 prošla fontána rekonstrukcí, kdy byla fontána vybavena čerpadly.
Fontána di Trevi se objevila ve filmu Frederica Felliniho - La Dolce vita, ve kterém se hlavní postavy ve fontáně koupali. Režisér tohoto poválečného filmu ukazoval bezstarostný život v Římě v 50. letech 20. století.
K fontáně se váže mnoho pověr a zvyků. Jedním z nich je házení mincí a to proto, aby se ještě do Říma někdy turisté vrátili. Další pověra zas říká, že když do fontány hodíte minci, naleznete v Římě pravou lásku a když hodíte ještě jednu, budete mít dokonce v Římě šťastnou svatbu.