Galerie Royales Saint - Hubert

Navštivte nejstarší nákupní galerii v Evropě.

Nedaleko náměstí Grand Place se nachází pasáž svatého Huberta, která se dělí na 3 části. Galerie du Roi, galerie de la Reine a menší boční pasáž galerie des Princes.

Stavba byla postavena v roce 1847 a její výstavba trvala pouze 18 měsíců. Slavnostní otevření se konalo za přítomnosti krále Leopolda I. a jeho syny. V roce 1860 proběhla rekonstrukce a stavba dostala podobu, jakou si zachovala dodnes.

Budova je postavena v neorenesančním slohu, je 18 metrů vysoká a 218 metrů dlouhá. Je to honosná budova, která připomíná někdejší slávu a úspěchy Belgie.

Galerie Royales Saint-Hubert je vůbec nejstarší nákupní galerie v Evropě. Dnes v ní také najdete mnoho luxusních obchodů nebo obchůdků se suvenýry.

Galerie je zajímavá i večer. Sice se tu nedá nakupovat, ale najdete zde bohatý noční život. Pravidelně se zde konají hudební a divadelní představení. Prý se zde rád setkával se svými přáteli i Victor Hugo a Alexander Dumas. Na konci pasáže najdete ulici, na níž s nachází velké množství restaurací a zahrad. V nich si můžete odpočinout i během chladnějšího počasí, jsou totiž vybaveny topným zařízením. Pokud chcete prožít romantický večer nebo budete mít jen po nakupování hlad, určitě vyzkoušejte některý z těchto podniků.