Zajímavé berlínské festivaly

V Berlíně najdete bohatou kulturní a zábavnou scénu, která nabízí mnoho kulturních akcí. Mezi ty nejznámější patří festivaly, na které se přijdou každoročně zabavit tisíce turistů.

Berlinale - Berlínský filmový festival

Mezi světově nejslavnější filmové festivaly patří i Berlínský filmový festival - Berlinale, který je hned po filmovém festivalu v Cannes druhý největší.

Během festivalu, který trvá 14 dní, se v různých programových cyklech představí více než 400 filmů z celého světa. Z těchto se vybere 20 nejlepších, které pak soutěží o hlavní ceny, které jsou Stříbrný a Zlatý medvěd.

Nejvyšším oceněním je Zlatý medvěd. Tato cena se uděluje filmem už od začátku samotného festivalu v roce 1951. Později vznikla cena Stříbrný medvěd, která byla nejprve věnována nejlepší režii, mužskému a ženskému výkonu a krátkému filmu. Později se tato kategorie rozšířila io Velkou cenu poroty, která je předávána za nejlepší hudbu a scénář.

Carnival of Cultures 

V Berlíně se nachází velmi mnoho národností a kultur. Každý rok se během května koná karneval, na kterém může člověk představit kulturu své rodné země pomocí tance, hudby, masek a to přímo v ulicích města. Na tento festival cestují lidé z celého světa. Uvidíte tu více než 5000 účinkujících z více než 70 zemí.

Festival of Lights 

Festival of Lights je festival světel, během kterého bylo nasvícených více než 50 nejvýznamnějších památek ve městě. Tento festival provází i jiný bohatý program, který souvisí se světly, například obrovský světelný ohňostroj.