Lamezia Terme

Navštivte třetí největší město v Kalábrii a známé lázně, které pocházejí až z Římské říše.

Lamezia Terme je rozvíjející se město, které vzniklo spojením tří vesnic v roce 1968. Díky tomu, že se ve městě nachází letiště, je prvním místem kontaktu turistů s Kalábrií. Letiště tak podporuje cestovní ruch a město Lamezia Terme se stalo třetím největším městem v Kalábrii.

Město se nachází na západě Kalábrie a tvoří ho až 70 000 obyvatel. Lamezia Terme se rozprostírá na svazích, které se táhnou od Tyrhénského moře až do dvoutisícové výšky v národním parku Síla. Necelých 30 km od města se nachází rekreační zóna mezi destinacemi Pizzo a Nicotera.

Lamezia Terme má jedinečnou a strategickou polohu. Právě proto zde bylo vybudováno letiště Aeroporto Internazionale di Lamezia Terme Sant'Eufemia, na které se z města dostanete po dálnici A3, která směřuje od Neapole až na jih, nebo město s letištěm spojuje i železniční trať.

Najdete zde i několik historických památek. Mezi ně patří normansko-švábský hrad, který najdete ve čtvrti San Teodoro. Dále zde najdete ruiny opatství Santa Maria di Corazza, paláce v části Sambiase a strážní věž maltézských rytířů.

Město je známé svými léčivými termálními prameny. Ty byly slavné už v dávných dobách Římské říše a dnes za lázněmi v této oblasti ročně cestuje velmi mnoho turistů.

levné letenky lamezia kalabria