Faro a památky

Objevovat Faro je jako procházka historií, do které vás zavede řada zajímavých míst. Pokud jste prozkoumali jeho katedrálu a kostely, navštivte i místní muzea, které toho nabízejí k vidění opravdu hodně.

Museu Municipal de Faro

Městské muzeum, které se nachází přímo v klášteře Convento de Nossa Senhora da Assuncao ze 16. století. Jeho architektura nese známky renesančního období a zahrnuje bohatou sbírku archeologických nálezů pocházejících z římského období.

Museu Marítimo Almirante Ramalho Ortigão

Námořnické muzeum, které bylo založeno v roce 1931. Najdete zde vše, co jakkoli souvisí s námořnictvem. Můžete si v něm prohlédnout historický vývoj plavidel a lodí. Jsou zde také vystaveny historické předměty, které sloužily pro navigaci nebo nástroje na výrobu lodí a rybolov.

Museu Regional do Algarve

Regionální muzeum pocházející z roku 1963. Nachází se v něm sbírka artefaktů a ručního nářadí, které se kdysi používalo v oblasti Algarve.

Římské ruiny Milreu

Tyto ruiny římské vily pocházející z 3. století a nacházejí se v blízkosti Estói. Ruiny jsou pravděpodobně pozůstatkem města, které zde kdysi bylo. Zachován je hlavní dům, chrám a kupole. Impozantní jsou mozaiky ryb, které symbolizují spojení s mořem.