Turistické atrakce v Lipsku

Zoo či zábavní park to jsou místa, která byste na svých toulkách Lipskem neměli vynechat. Nabízejí vám totiž mnoho nezapomenutelných zážitků a zábavy.

Zoo

Poskytuje ochranu více než 850 zvířecím druhům již od roku 1878. Je to jedna z nejrozsáhlejších zoologických zahrad v Evropě. Od roku 2000 se zoologická zahrada rozsáhle přestavěla a rozšířila pod název projektu "Zoo budoucnosti". Snaží se vytvářet místním zvířatům, co nejpřirozenější prostředí pro život. Zoo nabízí mnoho zajímavých oddělení. Například v tropickém světě Gondwanaland můžete prozkoumat pravěk.

Zábavní park Belantis

Zábavní park Belantis je největší zábavní park ve východním Německu. Nachází se v Sasku, na jih od Lipska. Více než 60 atrakcí, kterou jsou rozděleny do osmi tematických světů. Zámek Belantis je plný kolotočů, atrakcí určených pro zábavu nejmenších.

Leipziger Neuseeland

Je také oblíbeným výletním cílem pro turisty, ale i sportovce a rekreanty. Vedou tudy mnohé cyklistické chodníčky a turistické trasy. Rozhodně zde můžete zažít dovolenou plnou aktivit a sportu.