Weserburg

Weserburg je muzeum moderního umění v německém břemenu.

V roce 1893 sloužila budova jako továrna na výrobu cigaret. V roce 1923 působila jako továrna na kávu, a její jméno bylo změněno na Weserburg. Byl téměř zcela zničen ve druhé světové válce, budova byla opravena a znovu otevřena v roce 1949. Když byla továrna uzavřena v roce 1973, budova byla prodána městu. Bylo použito pro různé kulturní účely včetně uměleckých ateliérů a uměleckých výstav, dokud nebylo rozhodnuto, že by se mělo stát sběratelským muzeem.

Otevřen v roce 1991, je umístěn na poloostrově Teerhof vedle řeky Weser ve staré továrně, která byla během druhé světové války téměř úplně zničena. Původně známý jako "Neues Museum Weserburg Bremen", byl prvním sběratelským muzeem v Evropě, protože nezachovává žádnou stálou sbírku, ale pořádá měnící se výstavu soukromých sbírek. Je to jedno z největších prostorů muzea moderního umění v Německu.

Muzeum vystavilo díla nejvýznamnějších současných umělců v jeho poměrně neobvyklých prostorách. Výstavy z velkých a malých evropských sběratelů poskytli přehled o současném umění. Zájem sběratele se spojuje s atmosférou muzea.