Malága a památky

Nejznámější památky v Malagy.

Alcazaba 

Alcazaba je jedna z nejvýznamnějších památek. Je to maurská citadela, která byla postavena v 11. století. Určitě ji nepřehlédnete, protože se nachází na kopci uprostřed města. Díky tomu poskytne nádherný výhled na celé město.

Její prvotní využití bylo, že sloužila na obranu proti pirátům. Později ji přestavěli na palác. Uvidíte tam i pozůstatky římského amfiteátru až z 2. století před Kristem.

Castillem de Gibralfaro 

Castillem de Gibralfaro je další maurský palác, který byl v minulosti spojen s Alcazaba. Tento je však mnohem starší. Jeho základy pocházejí z období Féničanů. Nezachovala se však původní struktura, protože ho v 14. století přestavěli Arabové. I ten se nachází na kopci a nabízí krásný výhled na celé město.

Kostel svatého Jakuba

Tuto památku také řadíme mezi významné architektonické stavby. Tentokrát jde o renesanční katedrálu v gotickém stylu, která obsahuje typický arabský sloh. Další krásnou památkou je obdivuhodný Biskupský palác, který je postaven v barokním stylu.

Muzeum Pabla Picassa

Při návštěvě města byste se určitě měli podívat i do muzea Pabla Picassa. Byl to totiž jeden z nejslavnějších místních rodáků. Uvidíte tu velkou sbírku jeho kubistických děl. Jeho nejznámější obraz, Guernica, zde však nenajdete. Nachází se v madridském Muzeu Královny Sofii.