Tipy na výlety v okolí Porta

Ty nejznámější místa v Portu stihnete oběhnout za 2 - 3 dny. Pokud si ho však chcete užít do sytosti, najděte si ještě čas navíc a udělejte si výlety do jeho okolí. Určitě se to vyplatí.

Pláže v Portu

Porto leží nedaleko Atlantského oceánu a přestože má chladnější vody než Lisabon, určitě třeba navštívit jeho pláže. Nejenže jsou krásné, ale narazíte zde na mnohem méně rekreantů. Přímo v Portu se pláže nenacházejí, ale dostanete se na ně jednoduše autobusem, který odjíždí přímo před nádražím Sao Bento. Můžete se nechat odvést na zastávku Praia dos Ingleses, odkud to máte na pláž už jen kousek a projdete tam pěšky.

Kousek dál se nachází pláž Matosinhos, kterou mají v oblibě nejen turisté ale i místní obyvatelé. Narazíte tu na silnější vlny, které mají rádi zejména milovníci adrenalinových sportů. Nedaleko se nachází i park Parque da Cidade.

Costa Nova

Určitě byste neměli vynechat malou vesničku Costa Nova a to nejen kvůli promenádě, ale také úžasné pláži, která je považována za jednu z nejkrásnějších evropských pláži. Costa Nova vás okouzlí svými barevnými domky a neskutečným klidem.

Aveiro

Pokud chcete vidět portugalské Benátky, navštivte městečko Aveiro. Dostanete se sem přímo z nádraží Sao Bento. Od Porta je městečko vzdálené přibližně 80 km a můžete se těšit na historické budovy, vodní kanály a gondoly, které na vlas připomínají italské Benátky.