Nejkrásnější pláže v Portugalsku

Region Algarve nabízí ty nejkrásnější pláže v Portugalsku, které se nacházejí na jižním pobřeží, zcela "na konci Evropy". Některé se nacházejí těsně u města Faro, jiné jsou o trochu vzdálenější, ale rozhodně stojí za vidění.

Jižní pobřeží Algarve je známé zlatavými plážemi s křišťálovou vodou a množstvím rekreačních resortů a ubytovacích zařízení. Několik pláži najdete v blízkosti města Faro, pokud však chcete vidět ty, které jsou považovány za skutečné skvosty, musíte vyrazit za město a udělat si menší výlet.

Praia da Marinha

Tato pláž patří mezi Top 10 pláži v Evropě. Azurové moře a nádherné útesy, které tato pláž nabízí, z ní činí populární turistickou destinaci. Na první pohled se vám pláž může zdát volná a bez ručníků, ale je to jen proto, že odpoledne ji zaplaví příliv.

Praia de Benagil

Nádherná jeskyně s otvorem přímo ve stropě, která se objevuje na množství fotografií z Algarve. Prohlídku jeskyní si můžete dopřát na loďce, musíte se však připravit na množství turistů.

Praia de Falésia

Tento písčitý úsek se nachází 10 km východně od města Albufeira a nabízí pláž lemující nádherné útesy různých barev a to od okrových až po bílé. Pláž je díky mírnému spádu ideální pro rodiny s dětmi.

Praia da Ilha de Tavira

Východní pobřeží Algarve je je typické pískovými ostrůvky, které jsou významným místem pro různé druhy ptáků a živočichů. Nachází se zde také množství krásných ostrovních pláží. Z historického města Tavira se snadno dostanete lodí na Ilha de Tavira, což je vlastně 11 kilometrů dlouhý písčitý pás. Přijdou si zde na své rodiny s dětmi i ti, kteří hledají klidnější místo pro relax.

Faro

Krásné pláže najdete i na přilehlých ostrovech v blízkosti Fara - Culatra a Desierto, kde si můžete udělat celodenní výlet.