Býčí aréna

Býčí zápasy nebo jinak corrida de torros, zkráceně korida, jsou jedním ze symbolů Španělska. V Madridu se nachází býčí aréna Las Ventas, která patří k největším arény na světě podle průměru kruhu určeného pro zápasy a podle kapacity hlediska (24 tisíc diváků). Nachází se hned vedle zastávky metra na východě Madridu ve čtvrti Guindalera.

V sezóně od března do prosince se korida koná každou neděli. Kolem 15. května, během slavnosti sv. Isidora, patrona Madridu, se koná každý den.

Hledisko je rozděleno do neobvyklých sektorů. Na výběr máte tři hlavní kategorie vstupenek, které jsou rozděleny podle toho, jak na arénu během koridy svítí slunce - sol (slunce), Sombra (stín) a sol y Sombra (slunce a stín). Místa ve stínu jsou samozřejmě dražší a čím jste blíže k ringu, tím zaplatíte víc.

Korida však není pro každého. Určitě by ji neměli navštěvovat lidé se slabší povahou. V konečném důsledku jde o dost krutou zábavu.

Jak probíhá korida

Zápas má tři dějství nebo tři třetiny bitvy. V první části býka rozzuří a následné pomocí kopií, které mu zabodávají do šíje vyšilovat. Ve druhé části bodají býka ostnatými dýkami, který z posledních sil útočí. Ve třetím dějství přichází matador, který oslabenému býkovi uštědří poslední ránu. Na závěr rozhoduje prezident o tom, zda si toreador jako odměnu odnese po zápase jedno nebo obě uši poraženého býka. Největší poctou pro toreadora je, když ho dav vynese z arény na ramenou.

Byčí aréna Barcelona