O Seville

Sevilla je čtvrtým největším španělským městem, ve kterém žije více než 700 000 obyvatel. Město i přesto, že nemá přístup k moři, je oblíbenou turistickou destinací. Skrývá velké bohatství v architektuře a kultuře. V stavbách se projevil římský, arabský a evropský styl.

Významným milníkem v dějinách byla výstava EXPO 1992. Právě ta přilákala do města turisty, kteří začali objevovat krásy Sevilly.

V Seville se během roku koná několik známých festivalů. Jedním z nich je Semana Santa, což v překladu znamená Svatý týden. Je to velikonoční týden, během kterého se v ulicích jezdí davy pěkně oblečených lidí a připravují se tak na nejdůležitější křesťanský svátek.

Dalším známým festivalem je Feria de Abril. Má opačný charakter jako Semana Santa. Začíná dva týdny po Velikonočním pondělku a trvá 6 dní. Každý den začíná jezdeckou prohlídkou, a pak v ulicích potkáte mnoho lidí ve veselých maskách a kostýmech. Během těchto dní se v býčí aréně koná korida.

Pokud budete v Seville, měli byste nakouknout i do býčí arény. Nachází se zde nejstarší aréna ve Španělsku, která se jmenuje La Marstranza. Právě zde uvidíte býčí zápasy, které se konají během festivalu Feria de Abril.

Pokud si chcete pochutnat na místních specialitách, ochutnejte tapas. Tu to jednohubky, které Španělé umí připravit na milión způsobů. Tapas si koupíte skoro v každém baru nebo restaurací.