Najzaujímavejšie miesta v Marrákeši

Maroko je plné zajímavých míst, které stojí za vidění. Výhodou je, že většina se nachází v těsné blízkosti, takže se všude dostanete v pohodě po vlastních.

Pokud toužíte navštívit Marrákeš, stačí nasednout na letadlo v Bratislavě nebo ve Vídni a za 4 hodinky letu se ocitnete na africkém kontinentu, v orientálním srdci Maroka. Letenky do Marrákeš za super ceny má v nabídce Ryanair, takže vám už nic nestojí v poznávání této fascinující země.

Na prohlídku Marrákeše vám budou stačit asi 2 dny, abyste stihli všechno zajímavé. Zde je seznam míst, které stojí za vidění:

Palác Bahia

Bahia je kopií španělské Alhambry a nachází se ve čtvrti Mellah. Pochází z 19. století a jeho typickým znakem jsou vyčnívající balkony a okenice. Palác dal postavit vezír Ba Ahmed a dnes je jednou z nejkrásnějších památek Marrákeši. V palácovém komplexu se nachází 150 místností bohatě zdobených marockými obkladačkami, kachličky, ornamenty a cedrovým dřevem.

Mešita Koutoubia

Jedna z nejstarších památek Marrákeš postavená v 12. století za vlády Almohádovců. Nachází se na náměstí Djemaa el-Fna a její dokončení trvalo celých 40 let. Známá je především díky 70 metrů vysokému minaretu, ze kterého je okouzlující výhled na město.

Djemaa el-Fna

Toto náměstí je pulzujícím srdcem Marrákeše. Najdete ho také na seznamu světového dědictví UNESCO a je známé díky tradicím, které se zde konají po západu slunce. V té době je náměstí zaplněno umělci, vypravěči, akrobaty nebo krotiteli hadů. Kromě představení si tu můžete vychutnat marocké pochoutky v restauracích pod širým nebem.

El Badi

Ruiny paláce, který byl kdysi nejhonosnějším místem v celém Marrákeši. Dnes toto místo připomínají už jen hradby.

Saadské hrobky

Katakomby, ve kterých je pohřbena dynastie Saadovců. Představují celý komplex, který je vykládán mramorem. Hrobky objevili Francouzi a následně byly rekonstruovány.

Medersa Ben Youssef

Jedna z nejkrásnějších staveb v Marrákeši pocházející ze 16. století. Kdysi sloužila jako škola koránu a byla jednou z největších teologických škol v severní Africe. Ohromí vás zejména zachovaný interiér s nádhernou výzdobou, vykládaný mramorem a dřevem.

Zahrady v Menaře

Zahrady pocházejí z 12. století a můžete se z nich kochat výhledem na pohoroie Atlas. Jsou příjemným místem na odpočinek v obklopeni ovocných sadů a olivových hájů.

Zahrady Jardin Majorelle

Zahrady jsou překrásným místem s množstvím kaktusů z celého světa. Nachází se zde úchvatný modrý dům v marockém stylu, který je zároveň nejpropracovanější muzeum v Marrákeši.

Zajímavé jsou také různé výlety do pohoří Atlas (vodopády Ouzoud, údolí Ourika), výlety do pouště Sahara nebo do přímořského města Essaouira.