5 míst, které byste měli vidět ve Stuttgartu

V Stuttgartu je mnoho zajímavých míst s bohatou historií. Zde je několik z nich, které rozhodně stojí za to vidět.

Fernsehturm Stuttgart

Je to první televizní věž na světě postavená z betonu. Vnikala v 50. rocích dvacátého století. Stala se prototypem, který se dále rozšiřoval po celém světě. Od Frankfurtu přes Dortmund až po Wuhan v Číně. Slouží jako orientační bod a je jednou z turistických atrakcí ve Stuttgartu.

Weissenburg Park

Od roku 1956 byl předělán na veřejný park. Na nejvyšším místě v parku je prohlídková plošina, ze které je vidět nádherný výhled na centrum města Stuttgart. Je tam množství míst ideálních pro piknik a odpočinek. Na kopci v parku se nachází tzv. Teehoouse a Mramorsall, které se dnes slouží jako turistické restaurace nebo jako místo konání různých akcí.

Königstraße

Nejdelší nákupní ulice Königstraße v centru města Stuttgart vede kolem důležitých památek jako Schloßplatz, Königsbau a Kunstmuseum. Tato ulice však přitahuje pozornost kvůli velkému množství obchodů.

Banhofsturm

Stuttgartská vlaková věž s charakteristickou, téměř pětimetrový hvězdou Mercedesu na střeše je jednou z nejvýznamnějších památek města. Věž byla dokončena v roce 1916. Byla významnou obzvláště pro krále Wilhelma II. Uvnitř věže byla vytvořena jeho vlastní čekárna. V současnosti je v ní množství obchodů.

Johaneskirche

Johanneskirche Stuttgart am Feuersee je jedním z architektonických památek na západe od Stuttgartu. Neogotický kostel sv. Jana byl postaven v letech 1865 až 1876 architektem Christianem Friedrichem von Leins a byl po reformaci prvním novým kostelem ve Stuttgartu.

Stuttgart