Nejznámější památky

Jelikož má město bohatou historii a je osídlené téměř 4000 let, najdete zde mnoho významných památek. V tomto článku jsme se pokusili vybrat ty nejvýznamnější.

Bazilika Panny Márie  

Tato dominanta města se nachází nad městem Marseille. Částí baziliky je věž, na kterou můžete vyjít a kochat se nádherným pohledem na celé město. Na jejím vrcholu se nachází zlatá socha Panny Marie s dítětem, která toto město ochraňuje.

Starý přístav

Tento přístav je srdcem města a je velmi vyhledávaný turisty. Nacházejí se tam dvě mohutné pevnosti, mezi kterými v době útoků na město natáhli obrovskou řetěz, a tak uzavřeli a ochránili celé město. Dnes je přístav centrem turismu, najdete zde mnoho kaváren a restaurací.

Pevnost If 

Tato pevnost se rozprostírá na ostrově, který je asi 1 kilometr vzdálený od pobřeží Marseille. Proslavila se díky románu Alexandra Dumase - Hrabě Monte Christo. Výlety na tento ostrov a především do věznice v pevnosti If se konají pravidelně a jsou velmi vyhledávané turisty.

Historické muzeum Marseille

V těsné blízkosti starého přístavu najdete městské historické muzeum - Musée d'Histoire de Marseille. Slavnostní otevření muzea se konalo v roce 1983. V muzeu najdete i vnější výstavu, která se jmenuje Jardin des vestiges a uvnitř najdete historické kousky a vykopávky ze všech období.

Marseille