Zábava a kultura v Hamburku

Jeho dynamičnost, požitkářství a multikulturalismus pochází z pestré námořní minulosti města. Hamburg však vždy zůstává i tvrdě pracujícím přístavem a řadí se mezi ty nejrušnější. Zde je pár míst, které se na cestě za zábavou vyplatí navštívit.

Reeperbahn

K nejvíce navštěvovaným místům v celém Německu patří známá hamburská ulice Reeperbahn, která se nachází ve čtvrti Sankt Pauli. Sloužila jako zastávka pro námořníky. Místo kam si chodili po dlouhých měsících plavení vyhodit z kopýtka. V současnosti se tam nachází mnoho nočních podniků, konají se diskotéky, varieté, či divadelní představení. Je označována také jako "Hříšná míle", která se vyznačuje zábavou pro dospělé a ožívá až když se stmívá.

Fischmarkt

Podobně navštěvovaným místem je přístav. Úzce propojeno místo se Sankt Pauli. Po prohýřené noci v této čtvrti se brzy ráno shromažďují lidé na rybím trhu v přístavu, který se otevírá již o čtvrté ráno. Neprodávají se tu jen ryby, ale také ovoce a zelenina. Jako pochoutka se zde podává ryba v housce. Náladu zpříjemňuje živá hudba.

Museum für Hamburgische Geschichte

Muzeum Hamburské historie vypráví příběh města od pirátských dob po současnost. Celý příběh je doplněn o velkorozměrné prezentace na interaktivních obrazovkách.

Miniatur Wunderland

Hlavní turistickou atrakcí je Miniatur Wunderland. Jedná se o největší modelovou železnici na světě. Představuje 13 km trať, téměř tisíc vláčků s 14 450 vagóny a statisíce dalších modelů. Funguje jako železniční výluka, která je počítačově řízena. Dokonce se každých 15 minut střídá den a noc. Je to pozoruhodná záležitost nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Platen und Blomen

Ve středu města se rozprostírá park Platen und Blomen s krásnými fontánami. V parku se nachází televizní věž. Turisté se mohou vyvézt na vyhlídkovou plošinu, která nabízí krásný pohled na město, přístav a okolí země. Pod věží je umístěna restaurace rotující ve směru hodinových ručiček.

hamburg