Faro a golfová hřiště

Region Algarve je považován za nejlepší golfovou destinaci na světě. V okolí města Faro se nachází množství golfových hřišť se skvělými službami.

S ideální klimatem, které umožňuje hrát golf během celého roku a s téměř čtyřiceti golfovými hřišti je tento region doslova golfovým rájem. Většina golfovým hřišť se navíc nachází v chráněných oblastech s nádhernými výhledy. Tyto golfové střediska jsou mezinárodně uznávané pro kvalitu svých služeb a zařízení a byly navrženy prestižními hráči a legendárními šampiony golfu. Další výhodou je vynikající síť hotelů a dostupnost, protože přímo ve městě Faro se nachází mezinárodní letiště.

Výběr golfových hřišť a možností je velmi rozmanitý. Můžete se rozhodnout, zda si zahrajete golf na pláži, na rovném nebo kopcovitém terénu, během čehož se vám naskytne příležitost spatřit pštrosa, orli nebo jiné ptáky.

Mezi Lagos, Sagres a Serra de Monchique se nacházejí hřiště s různým stupněm náročnosti, které jsou zasazeny uprostřed nádherné zeleně a obklopené dokonalými přírodními scenériemi. Právě zde, v blízkosti města Portimao, se nachází Penina Hotel & Golf Resort, který byl několikrát oceněn jako jeden z nejlepších v Evropě.

Oblast mezi Vilamoura, Quinta do Lago a Vale do Lobo je jednou z nejluxusnějších v Algarve a také nejlépe vybavených pro hraní golfu.

V Sotavento se nacházejí nachází několik golfových hřišť. Mnohé z nich jsou zasazeny mezi fíky, olivovníky a duby, takže kromě hraní golfu se budete cítit jako na procházce v přírodě. Navíc můžete sledovat úžasné výhledy na řeku Guadiana, Atlantický oceán, hory a přírodní park Ria Formosa.

Pokud jste v golfu začátečník, nevadí. V Algarve se nachází množství golfových akademii, kde vás zasvětí do tajů tohoto sportu či pomohou zlepšit techniku.