Chania

Chanii založili Benátčané v 13. století. V roce 1645 ji dobyli Turci, kteří zde vládli do roku 1897. Během druhé světové války bylo město poměrně zničeno, ale i přesto zde najdete množství historických budov. Od roku 1971 je hlavním městem Kréty.

Chania patří k nejkrásnějším oblastem Kréty. Její severní pobřeží tvoří 3 velké poloostrovy. Její střední a jižní část tvoří pohoří, ve kterém se nachází i nejvyšší vrch pachy. Dosahuje výšky 2453 m. n. m. Do kraje Chania patří i největší krétský ostrov Gavdos.

Chania je plná krásných benátských domků a malebných uliček v centru města. Staré město je obklopeno hradbami, které pocházejí ze 16. století. Na konci mola La Laterna se nachází benátský přístav s majákem, který dnes z části slouží pro výstavní účely.

Ve městě se nacházejí 3 velké muzea. V katolickém kostele je Muzeum lidového umění, v gotickém kostele sv. Františka zas najdete Archeologické muzeum a Námořní muzeum v bývalé pevnosti Firkas.

V centru města najdete budovu tržnice, která byla postavena v roce 1911 ve tvaru rovnoramenného kříže. Pokud si budete chtít odpočinout nebo budete na výletě s dětmi, můžete zajít do městského parku nebo do minizoo.

letenky řecko