Norimberské kulinářské speciality

Norimberk je centrem Bavorska, se kterým se spojuje i bohatá kulinářská směs. Bavoři mají rádi tradiční dobré jídlo a pití. Někdo si představí typického Bavore s klobáskou v jedné ruce a v druhé se studeným pivem. Pravda je však taková, že bavorská kuchyně nabízí několik kulinářských zážitků. Nemůžeme však vyvrátit fakt, že Bavoři si umí dopřát.

Na každém kroku ve starém městě Norimberku můžeme najít stánky a malé obchůdky s tradičními norimberskými perníčky. Jsou měkoučké a lepkavé. Mají výraznou okořeněnou chuť. A dělají se s různými polevami. Němci jsou známí svou náklonností k sladkostem, takže kromě obchůdků s perníčky najdete také mnoho obchodů se sladkostmi, pralinkami, či bonbony.

Norimberk má však mnohem zajímavější kulinářskou nabídku. Pozadu nezůstává nová gastronomická scéna. Přední francouzský gastronomický průvodce označil Bavorsko za nejvíce kulinářskou spolkovou zem v roce 2015. Norimberská restaurace Essigbrätlein se řadí k elitě. Na ty nejlepší speciality se v norimberských ulicích můžete zastavit například na St. Johannis, Worzeldorf nebo ve starém centru města.

V současnosti v norimberské gastronomii kralují trendy burgerů a pražíren kávy. Pro každého kdo vyhledává multikulturní gastronomii by měl zavítat do čtvrti s názvem Gostenhof. Právě zde se pravidelně tvoří zástupy lidí čekajících na nabídku foodtruckov, které sem přicházejí.

Zpět do světa klobás. V Norimberku jsou proslulé malé bílé norimberské klobásky. Proč je jejich velikost právě taková není nikde zcela přesně známé. Možná to je tím, že svou velikostí dokonale pasují do housek, které se prodávají v téměř každém norimberském stánku. Norimberské klobásky v roce 2003 získali prvenství od Evropské komise. Jako první klobásky na světě mají právo používat regionální značku "Original Nürnberger Rostbratwurst".