Ostrov Mallorca

Ostrov Mallorca (Mallorca) patří do Baleárských ostrovů, které jsou součástí Španělska. Ostrov je od pevniny vzdálen 200 km. Má rozlohu 3640 km2 a žije tam 778 000 obyvatel, z nichž polovina žije v hlavním městě Palma de Mallorca.

Mallorca je velmi slunný ostrov. To potvrzuje i fakt, že zde svítí slunce více než 300 dní v roce. Na jaře se průměrná teplota vody pohybuje kolem 19 ° C a teplota vzduchu kolem 25 ° C. pokud se sem vydáte v létě, nemusíte se bát obzvlášť vysokých teplot. Mallorca nepatří mezi suché ostrovy s vysokými teplotami. V létě se teplota vyšplhá na 30 ° C a teplota vody dosahuje 25 ° C.

Mallorca je známá krásným průzračným mořem ale i rozmanitou přírodou. Na ostrov najdete volně růst například pomerančovníky, olivovníky a fíkovníky.

Domácím jazykem na Mallorce je španělština nebo katalánština. Nejlépe se zde však domluvíte angličtinou a němčinou.

Mořská voda na Mallorce je velmi bohatá na minerály a vitamíny. To znamená, že alergici jistě nebudou mít žádný problém, a tak jistě je velmi prospěšná při léčbě ekzémů. Na ostrově se vyplatí strávit delší dobu. Říká se, že si první týden dovolené zvykáte na nové prostředí a od druhého týdne vaše tělo začne naplno využívat léčivé účinky mořské vody a vzduchu.

levné letenky mallorca