Disneyland - Paříž

Disneyland Paris je největším zábavním parkem ve Francii. Nachází se 32 km východně od Paříže ve městě Marne-la-Vallée. Disneyland poprvé otevřel své brány v roce 1992 po čtyřech letech stavebních prací.

Výlet do tohoto parku nabízí více než jiné zábavní parky. Disneyland Resort Paris nabízí jedinečný svět vzrušení, zážitků a krásných dárků pro celou rodinu. Disneyland je jednou z nejoblíbenějších Evropských destinaci a kouzelným místem, kde se malým i velkým návštěvníkům plní sny.

12. Duben 1992 se do historie zapsal jako den, kdy v okolí Marne-la-Vallée doslova zkolabovala železniční i silniční doprava. I přes množství varování v médiích desetitisíce návštěvníků vyrazily na zahajovací den evropského Disneylandu.

Samozřejmě že Disneyland v Paříži není úplnou kopií amerického. Po přesunu na náš kontinent musel projít mnoha úpravami, které se dotkly například Strašidelného domu a architektury hradu a obchůdků.

Vstupné do Disneylandu

O tom, že dětem návštěvou Disneylandu splníte sen není pochyb, ale jak moc to pocítí vaše peněženka?

Před návštěvou si důkladně promyslíte, jaký druh vstupenky vám bude vyhovovat. Disneyland se skládá ze dvou zábavních parků - Disneyland a Walt Disney Studios. Máte možnost koupit vstupenku pouze do jednoho, nebo cenově výhodnou vstupenku, která zahrnuje vstup do obou.

Rodiče těch nejmenších návštěvníků potěší, že děti do tří let mají vstup do obou částí zdarma. Vstup na některé atrakce je omezen i výškou dítěte.

Ceny vstupného
Jeden park
Děti od 3 do 11 let - cca 43 €
Osoby starší 12 let - cca 51 €
oba parky
Děti od 3 do 11 let - cca 54 eur
Osoby starší 12 let - cca 62 eur

Pokud máte na Disneyland jen jeden den, můžete s dobrým harmonogramem stihnout vybrané atrakce z obou parků. Pokud máte více času, neváhejte a kupte vícedenní lístek. Připlatíte si, ale určitě nebudete litovat. V parku je velké množství atrakcí, takže nudit se určitě nebudete.

Fastpassy 

Díky Fastpass můžete v parku stihnout co nejvíce. Jsou to "rýchlovstupenky", které se vydávají při nejoblíbenějších atrakcích. V Disneyland parku najdete celkem 6 atrakcí, které nabízejí Fastpass, a 3 další ve Walt Disney studiích.

Jak to funguje? Stačí, když přijdete k dané atrakci, necháte si vytisknout lístek a na něm budete mít napsaný konkrétní hodinu, na kterou máte přijít. Díky tomu nebudete muset stát v řadě. Tento čas je nutné dodržet, jinak vstupenka propadne.

Ideální bude, když přijdete do Disneylandu ráno, u vchodu si vezmete mapu a podíváte se, na které atrakce je možné vytisknout si Fastpass. Díky Fastpass si vytvoříte časový plán, který vám pomůže stihnout co nejvíce atrakcí v Disneylandu.