Co vidět v São Miguel

Nejen hlavní město Ponta Delgada, ale celý ostrov São Miguel je mimořádně fascinující. Toto území nabízí neskutečně mnoho přírodních krás a možností poznávání. Přinášíme vám malý seznam toho, co se vyplatí vidět.

Městečko Furnas

V městečku se nacházejí parní gejzíry Caldeiras de Furnas. Zajímavostí je, že oběd vám zde připraví v sopečných jámách. Nedaleko se také nachází lokalita s gejzíry fumaroly Fumarolas da Lagoa das Furnas.

Miradouro da Vista do Rei 

V blízkosti města Ponta Delgada se nachází nádherná vyhlídka, ze které budete mít úžasný výhled na celý ostrov, včetně přírodních jezer s modrými a zelenými vodami jako je např. úchvatné jezero Lagoa das Sete Cidades.

Caildeira Velha

Toto klidné místo je jako stvořené na relaxaci a odpočinek. Ohřejete se zde v horkých pramenech a zaplavte si přímo pod vodopádem, který se vlévá do jezera Lago de Fogo. Teplota v těchto přírodních jezerech se pohybuje mezi 27 až 38 stupňů. Z tohoto místa budete mít zároveň úžasný výhled na ostrov.

Park Terra Nostra

Park je sbírkou úžasné flóry a mimořádně klidné místo. Pokud byste se chtěli vykoupat v horké vodě bez masovky turistů, zde jste na správném místě. Voda ve velkém bazénu má téměř 40 stupňů. Vezměte si raději staré plavky, protože voda je díky síře zbarvená do oranžova.

Caldeirões Park 

Park vás okouzlí svou řekou, vodním mlýnem a vodopádem. Určitě nepřehlédnete ani nádherné stromy a květiny. Místo jako stvořené pro relax a nějaké ty selfie.

Jezero Sete Cidades

Toto jezero je skutečnou raritou, protože ho tvoří modrá a zelená voda zároveň. Nejkrásnější pohled na jezero budete mít z nedaleké vyhlídky.

Čajové plantáže

São Miguel je jediné místo v Evropě, kde se pěstuje čaj. V místní továrně na výrobu čaje se dozvíte vše o jeho pěstování, přípravě a na závěr je návštěva spojená s malou ochutnávkou.

Furnas