Heide Park Resort

Heide Park Resort v Soltau je druhý největší německý volnočasový a zábavní park s rozlohou 850 000 m². Řadí se mezi známé světové zábavní parky. A pokud máte rádi adrenalin a tento druh zábavy rozhodne se ho vyplatí navštívit.

Park je součástí skupiny British Merlin Entertainments Group, která zahrnuje podobná zařízení, jako jsou Alton Towers, Gardaland, Legoland, Sea Life nebo voskové práce Madame Tussauds. Vedoucí představitelé Heide Parku jsou Sabrina de Carvalho, Peter Dunn a Matthew Paul Jowett.

Heide Park Resort nabízí celkem 40 jízd, které jsou zahrnuty do vstupního. K dispozici je například možnost dálkového ovládání miniaturních vozidel ve formě monster trucků po vložení mince. K dispozici je také dětské hřiště. Park zvlášť apeluje na rodiny, které se rádi baví prostřednictvím těchto atrakcí.

Velkým lákadlem parku je Colossos, dřevěná horská dráha. S výškou 60 metrů je Colossos nejvyšší dřevěnou horskou dráhou v Evropě. Další atrakcí je věž volného pádu "Scream", která byla postavena v roce 2003 rekonstrukcí jedné ze dvou vyhlídkových věží. Má celkovou výšku 103 metrů, účinnou výšku pádu 71 metrů a nejvyšší rychlost 103-115 km / h.