Atrakce Disneyland Paříž

Park je rozdělen na dvě základní části, které se dále dělí na několik menších.

Starší část Disneylandu se jmenuje Disneyland a naleznete zde především atrakce, které jsou inspirovány klasickými Disney pohádkami. Některé z těchto atrakcí fungují od založení v roce 1992.


Disneyland se dále dělí na 5 částí:

1. Main Street USA 

Do parku přijíždíte po "Hlavní ulici USA", kde se budete cítit jako ve westernovém městečku. Ulici lemují domky inspirované klasickou americkou architekturou na přelomu 19. a 20. století. V místní "radnici" si můžete vzít plán parku, rozpis atrakcí a průvodů postaviček, které se daný den konají.

2. Discoveryland 

Discoveryland je nejnovější část parku, v níž si přijdou na své všichni vědci a výzkumníci. Nejpopulárnější atrakcí je Space Mountain: Mission 2, horská dráha, která je inspirována příběhem Julese Verna Ze Země na Měsíc. Dráha simuluje vystřelení rakety do vesmíru. Kromě toho zde můžete vyzkoušet ponorku Julese Verna nebo se povozit na autech z 50. Let.

3. Fantasyland 

Fantasyland je nejstarší část parku. Tuto část si nejlépe užijí nejmladší návštěvníci. Budete moci létat společně s Petrem Panem, podívat se kde bydlí Sněhurka nebo se povozit v čajových šálcích z pohádky Alenka v říši divů.
 

4. Adventureland 

Adventureland je určen pro dobrodruhy. Potkáte tu Aladina s jeho kouzelnou lampou, navštívíte pirátskou loď. Třešničkou na dortu je jízda na horské dráze Indiana Jonese.
 

5. Frontierland 

V této části potkáte kovboje a indiáni. Nachází se zde oblíbená horská dráha celého parku. Jmenuje se Big Thunder Mountain a připomíná obrovskou červenou skálu. Tato dráha se nachází ve čtyřech Disney parcích, ale právě ta pařížská verze je nejrychlejší, nejvyšší a nejdelší.