Nejslavnější mosty v Paříži

Dnes se v Paříži nachází až 33 mostů. Každý z nich je jedinečný svou historií.

Pont – Neuf 

Pont - Neuf je nejstarší most v Paříži. Stavba mostu byla dokončena v roce 1606. Pont - Neuf spojuje levý a pravý břeh řeky Seiny právě na místě, kde se nachází ostrov Cité. Na tomto mostě byly poprvé vyznačeny stezky pro chodce.
 

Pont Alexandre III 

Most Alexandra III. najdete na konci Avenue Winston Churchill. Toto jméno dostal při oslavách rusko - francouzského spojenectví v letech 1896 - 1900. Na levém břehu mostu se nacházejí sochy z období renesance, na pravém uvidíte středověké a moderní sochy.

Pont des Arts 

Pont des Arts je most umění, který patří k těm nejdůležitějším v Paříži. Jde o malý dřevěný most, na kterém najdete množství umělců a často se na něm konají různé výstavy.
 

Pont Notre-Dame  

Pont Notre-Dame se na nachází ve čtvrtém pařížském obvodu. Tento most spojuje pravý břeh řeky Seiny a ostrov Cité. Je pojmenován podle katedrály Notre-Dame. Na jeho místě kdysi stál nejstarší most Grand-Pont, který byl zničen při útocích Normanů.
 

Pont de Millau 

Tento most je nejvyšší most na světě. Jeho stavba trvala pouze neuvěřitelných 39 měsíců. Jeho délka je 2460 metrů. Jeho slavnostní otevření bylo v roce 2004 za přítomnosti francouzského prezidenta Jacquese Chiraca.