Palác komunikáce

Palác komunikace je jeden z najmonumentálnejších staveb v Madridu. Nachází se v centru města na Plaza de Cibeles, vedle nejznámější ulice ve městě - Gran Via a parkem Bueno Retiro. V současnosti Palác slouží jako radnice.

Palác je zcela jedinečný jeho architekturou. Patří mezi nejznámější motivy suvenýrů z Madridu. Svůj název dostal kvůli jeho primární funkci - původně sloužil jako sídlo španělské pošty, telegrafu a telefonního úřadu.

Stavba paláce trvala až neuvěřitelných 12 let. Začala v roce 1907 a skončila až v roce 1919. Ve skutečnosti ji tvoří dvě budovy. Je postavena v kombinaci neogotiky a španělského modernismu. Budova je opravdu jedinečná zvenčí ale i zevnitř. Na první pohled se podobá více katedrále než administrativní budově.

Kvůli poklesu ve využívání klasické pošty na přelomu 20. a 21. století, si Palác komunikace prošel krizí, protože jeho význam začal upadat. Naštěstí byla budova prohlášena za kulturní památku a zařazena do městského dědictví.

Při paláci se nachází velké množství dalších zajímavých budov. Hned vedle sídlí španělská banka. Kousek dále najdete známou bránu Puerta de Alcalá, která je také často zobrazována na suvenýrech. Za ní se nachází park Buen Retiro s nádhernou stavbou - Palacio De Cristal.

Palác komunikace Madrid