Severní strana Dublinu

Turistické centrum, pošty, památník Světla a mnoho dalších památek najdete ulici O'Connell Street.

Památník - Spire je dominantou města, který stojí na místě Nelsonova památníku. Ten zničila v roce 1966 IRA a do roku 2003 bylo toto místo prázdné. V roce 2003 tu postavili mohutný památník, který je označen za největší sochu na světě.

Na severu města na O'Connell Street najdete Centrum Jamese Joyce, Muzeum spisovatelů a park věnovaný padlým vojákům. Chcete navštívit divadla, naleznete zde hned několik. Mezi nejvýznamnější patří divadlo The Gate a Národní divadlo, Abbey.

Na ulici Bow Street můžete navštívit muzeum whisky Jameson, které bylo kdysi významnou palírnou. A směrem na západ uvidíte i Muzeum dekorativního umění a irských dějin.

Ve Phoenix parku najdete sídlo prezidenta, velitelství policie, rezidenci, která se využívá na státní návštěvy, Papežský kříž, Wellingtonův památník a zoo. Phoenix park je největší městský park v Evropě a patří i do světového dědictví UNESCO.

Na ulici Jones Street se nachází čtvrtý největší sportovní stadion v Evropě. Na stadionu se často konají různé zápasy ale i kulturní akce, jako například koncerty známých kapel jako U2 a Red Hot Chili Peppers.

Pokud chcete jít na prohlídku Dublinské zálivu, z dublinského přístavu vozí turisty firma Sea Safari Tours na otevřených člunech.