Cestovní ruch v Menorce

Nádherná příroda tvoří až 46% tohoto ostrova. Na její ochraně se podílejí samotní obyvatelé ostrova, ale i vláda Baleárského souostroví. Ta doslova drží nad ostrovem ochrannou ruku.

Na ostrově vláda zavedla různá pravidla. Mezi ně patří i to, že se na ostrově nesmějí stavět výškové hotely a kapacity hotelů musí být v souladu s okolní krajinou.

Počet turistů je omezen na 60 000, protože se na ostrově nachází pouhých 60 000 lůžek. Ostrov je opravdu pokladem, což se odráží i na cenách služeb. Ceny jsou zde vyšší než na španělském pobřeží.

Menorca je také známou potápěčskou lokalitou. Podmořský svět je zde opravdu bohatý. Najdete zde i různý podmořský terén, například jeskyně. Zkušení potápěči mohou prozkoumat vraky potopených lodí. Ty se nacházejí v hloubce asi 50 metrů a ponor je poměrně náročný. Právě proto se musíte prokázat potápěčskou licencí druhého stupně.

Pro začátečníky je zde mnoho potápěčských škol, které vedou zejména Němci nebo Angličané. Chcete-li se kurzu zúčastnit, musíte si před odjezdem na ostrov pořídit lékařské povolení. Všechny potápěčská centra nabízejí kurzy, půjčení výstroje a ponory z lodi s instruktorem.

akční letenky menorca