Přilehlé ostrovy

V Benátské laguně se nachází asi 118 větších a menších ostrůvků. Mezi některými ostrovy vznikly mosty, což vytváří zajímavé propojení a kompozici osídlení. Letiště Praha nabízí pravidelné linky do Benátek a snadno se dají sehnat výhodné akční letenky. Vyberte se spoznávavať krásy benátské laguny.

Záhadný ostrov San Michele

San Michele je skutečně neobvyklý ostrov, kde většina turistů nikdy nezůstane. Tento ostrov slouží jako benátský hřbitov. Je to vlastně hřbitov, který plával na vodě. Ostrov obklopuje vysokou zeď, která může být trochu děsivá. Pokud jste lovec neobvyklých zážitků, určitě vystoupíte u San Michele.

Kromě hrobek je na ostrově také několik dalších budov. Jedná se především o kostely a chrámy. Nejznámější římskokatolický kostel je nazýván jako samotný ostrov, San Michele. Jeho architekt byl Mauro Codussi a byl postaven v roce 1469 z krásného bílého kamene. Můžeme dokonce říci, že se jedná o první renesanční budovu v Benátkách.

Murano 

Ostrov Murano tvoří skupina ostrovů, které jsou vzájemně propojeny mosty. V roce 1291 se sem kvůli vysokému nebezpečí požárů museli z města přestěhovat sklenáři s pecemi. Od té doby je Murano centrem sklenářského průmyslu. Většinu turistů láká navštívit ostrov kvůli sklu. Nachází se zde i Museo Vetrario (Muzeum skla), kde můžete vidět Přenádherné sbírku starého skla. Murano se pyšní i architektonickým skvostem - Basilica dei Santi Maria e Donato.

Burano

Burano je nejpestřejší ostrov, který je charakteristický šikmou kostelní věží a barevnými domky (nejznámější je Casa Bepi) podél kanálů. Ostrov je domovem rybářů, krejčích a cukrářů. Loďky a sítě zde spatříte i dnes.

Torcello 

Ostrov je proslulý nejstarší stavbou - katedrála Santa Maria dell'Assunta z roku 639. V katedrále naleznete jedny z nejkrásnějších mozaik. Tento ostrov je osídlen již od 5. století, přesto má dnes velmi málo obyvatel.

ostrov Burano Benátky