Ostrov Lanzarote

Ostrov Lanzarote je čtvrtý největší ostrov v Kanárském souostroví. Má rozlohu 846 km2 a obyvatel s trvalým bydlištěm se zde nachází 140 000, ale během sezóny se počet lidí na ostrově zvýší i na dvojnásobek.

Pokud hledáte místo pro klidnou dovolenou a relax spojený s výlety do vnitrozemí, ostrov Lanzarote je pro vás jako stvořený. Kromě krásných pobřeží a křišťálově čistého moře uvidíte i magickou sopečnou krajinu. Stejně jako jiné Kanárské ostrovy, i ostrov Lanzarote je sopečného původu, což dokazuje tři sta sopečných kuželů, které se nacházejí roztroušeny po celém ostrově.

Poslední vážná erupce byla v 18. století. Tehdy se zjistilo, že sopečný prach je výborný na pěstování různých plodin. Na ostrově se nejčastěji nacházejí vinice, protože podmínky pro pěstování vína jsou zde opravdu výborné. Právě zemědělství je hned druhým nejdůležitějším zdrojem příjmů místních obyvatel.

Ostrov je také ideálním místem na letní sporty. Na severním pobřeží se můžete doslova vyřádit na vlnách. Je prohlášeny za domov těch nejlepších pláží na surfování v Evropě.

Jižní pláže jsou zase velmi vhodné na windsurfing nebo kiteboarding. Pro ty, kteří preferují suchozemské sporty, je sopečné vnitrozemí ideální. Najdete zde mnoho turistických stezek. 

akční letenky lanzarote