Spoznejte Faro

Faro, hlavní město regionu Algarve, se nachází na jednom z nejkrásnějších evropských pobřeží a nabízí nádherné zlatavé pláže, které lemují skály. Spojuje v sobě ostrovy Nardeta, Culatra a poloostrov Ancão.

Faro tvoří překrásné přírodní laguny a kanály řeky Formosa. Dostanete se sem zachvíli přímo z mezinárodního letiště. Těžko se dá uvěřit tomu, že jen kousek od rušného centra města se nachází téměř nedotčená panenská příroda, kde si můžete vychutnávat sluneční paprsky, udělat si výlety a poznávat bohatství této chráněné oblasti, jehož součástí je také rozmanitá fauna a flóra.

Faro se nachází se přímo ve středu Algarve, což z něj činí ideální výchozí bod pro výlety do okolních oblastí. Mnozí tvrdí, že hlavní město Algarve je jedno z nejtypičtějších portugalských měst v zemi. Narazíte tu na úžasný přístav, uličky z dlažebních kostek, krásné zelené parky, útulné kavárny a tradiční restaurace.

Faro nabízí množství kulturních aktivit, jako jsou divadelní představení, umělecké výstavy, majestátní kostely, historické budovy a památky.

Místní katedrála (Faro Cathedral) je skutečně impozantním dílem. Její součástí jsou dvě kaple a můžete v ní vidět překrásné oltářní obrazy, které pocházejí ze 17. století.

Při návštěvě Fara určitě nezapomeňte na ochutnávku místní kuchyně v některé z množství restauraci. Převažují hlavně rybí, jako je rybí polévka nebo rýže s mušlemi. A pokud chcete něco na zapití, vyzkoušejte fíkové brandy.

Pro milovníky golfu je v okolí bohatý výběr golfových hřišť jako Laranjal, Royal, Ocean nebo Pinheiros Altos.

V neposlední řadě si nenechte ujít jeho přírodní krásy jako je park Ria Formosa nebo si udělejte výlet na některý z četných ostrůvků, které jsou roztroušeny jen několik kilometrů od jeho nedotčených pláží.

Faro, Algarve