Eiffelova věž

Pokud budete v Paříži, nevynechejte prohlídku slavné Eiffelovy věže. Z její nejvyšší plošiny se vám naskytne nezapomenutelný pohled na krajinu až do 70 kilometrů!

Tato věž byla postavena v roce 1889 a až do roku 1931 byla označena za nejvyšší stavbu na světě. Měří 342 metrů, váží 7 300 tun a vytvořil ji Gustav Eiffel. V době jejího vzniku se budova nevyhnula kritice mnoha slavných umělců. Například spisovatel Guy de Maupassant tvrdil, že rád chodí do restaurace, která se nachází na 1. patře věže jen proto, aby se na věž nemusel dívat. Dnes Eiffelovu věž navštíví ročně miliony turistů, protože se stala symbolem Paříže. Stavbou Eiffelovy věže se inspirovala i Petřínská rozhledna v Praze.

V nohách věže se nacházejí 3 výtahy. Ty vás vyvezou na 3 vyhlídkové plošiny. Pokud jste zdatnější sportovec, můžete se vydat nahoru i po schodech. V tomto případě na vás čeká 360 schodů.

Na první plošině najdete restauraci, kavárnu, bufet, poštu a kino, kde promítají filmy o věži. Na tuto vyhlídkovou plošinu se vejde až 3000 lidí najednou.

Druhá vyhlídková plošina je známá restaurací Le Jules Verne. Také sem jde výtah nebo se sem můžete dostat i po svých. Na této plošině může být najednou už jen 1600 lidí.

Na třetí patro se dostanete jedině výtahem. Na vyhlídkové plošině může být najednou už jen 400 lidí. Je to úžasný zážitek a když máte štěstí a krásné počasí, můžete vidět až do vzdálenosti 70 km. Nachází se zde i meteorologické observatoř.

Eiffelova věž Paříž