Festivaly v Stuttgarte

Město Stuttgart je každoročně domovem několika festivalů včetně dvou pivních festivalů, z nichž oba přitahují miliony turistů do města.

Stuttgartský jarní festival piva, Fruehlingsfest, se koná každoročně v dubnu a květnu ve městě Cannstatter Wasen. Je to největší světový festival jarního piva. Podstatou festivalu není jen "pít pivo na litry", jde zejména o zábavu. Některé z nich dokonce připomínají velký zábavní park, hraje živá hudba a můžete zde vyzkoušet všechny druhy jídla.

Tento největší a nejnavštěvovanější jarní festival v Evropě přiláká přibližně 1,5 milionu hostů. Na rozloze 4,2 hektaru nabízí široký výběr stánků a cukrářských stánků, moderní a tradiční jarmarky, pivní stany a stravovací stánky, nabízejí různé druhy zábavy.

Vedle tradičních slavnostních ceremoniích jako otevírání sudů na sobotní premiéře jsou každoročně důležitou součástí programu i vypouštění lampionů a hudební ohňostroj. Každou středu je rodinný den, kdy je k dispozici široká nabídka cenových slev.

Letní festival Stuttgarter Sommerfest se koná v srpnu a přitahuje stovky tisíc návštěvníků na jídlo, nápoje a zábavu. Nachází se na Schlossplatz a kolem Eckensee v centru Stuttgartu.

Na podzim se opět koná stuttgartský pivní festival tzv. Cannstatter Volkfest. Tento se koná na rozmezí září a října, přibližně 15 dní. Festival je druhý nejstarší. Začalo to kolem roku 1818, král William I. svolal lidi na oslavu bohaté úrody.

Dnes už představuje druhý největší pivní festival v Německu po mnichovském Oktoberfestu, který každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Je podobný jako jarní festival a koná se na stejném místě.