Za vysokou zdí se nachází přibližně 200 úchvatně zdobených hrobek tohoto šlechtického rodu, který vládl v letech 1544 až 1659. Mauzoleum dal pro členy saadskej dynastie postavit sultán Ahmed El Mansour. Dnes zde odpočívá 62 jejích příslušníků.
Přestože hrobky byly lety zanedbané, pohřbívání šlechticů na toto místo pokračovalo až do roku 1792. Jako poslední zde byl pohřben sultán Moulaye Yazid, který byl nechvalně známý svou krutovládou.
Při návštěvě pohřebiště máte pocit, jako byste se procházeli zdobenými zahradami. V areálu se nacházejí 2 mauzolea. V prvním jsou pozůstatky Ahmeda El Mansoura, jeho syny a následovníků. Ve druhém Mansourova matka Lalla Messaoud a Mohamed ješt Šajch, zakladatel saadskej dynastie. Hrobka Mansoura se nachází uprostřed areálu a její výzdoba je inspirována Alhambrou v Granadě. Hrobky jsou zdobeny mozaikami, arabskými kachličkami a nechybí citáty z Koránu.
Dynastie Saadovců pocházela z arabských kmenů na jihovýchodním konci Atlasu. Sultán Ahmed El Mansour byl její nejvýznamnějším panovníkem a také nejdůležitějším vládcem v celých dějinách Maroka. K moci se dostal po vítězství nad Portugalskem a za jeho vlády zažívalo Maroku největší prosperitu a bohatství. Dynastie začala postupně upadat po jeho smrti v roce 1603. Poslední sultán saadskej dynastie byl Ahmed al-Abbás, který zemřel v roce 1659.
Zajímavostí je, že hrobky byly objeveny Francouzi, díky leteckému záběru města a následně byly rekonstruovány. Dnes patří k nejvýznamnějším památkám v Marrákeši.