Letíme do Milána z Bratislavy

Letíme do Milána z Bratislavy

Miláno je město, ve kterém si přijdou na své milovníci módy, italské kuchyně, evropské historie av neposlední řadě fotbalu. Výbornou zprávou je, že do Milána pravidelně létá Ryanair a levné letenky se dají sehnat přímo s odletem z Letiště Bratislava. Věřte, že s touto letenkou budete mít o skvělé zážitky postaráno.

levné letenky do milána

Evropské metropole patří mezi oblíbené turistické destinace v každém ročním období. Stejně je na tom Milán, které je nazýváno i Mekka módy. Miláno je druhým největším městem Itálie a důležitým ekonomickým a turistickým centrem. Nachází se v severní části Itálie, v provincii Lombardie. V blízkosti Milána se nacházejí 3 velké letiště. Letiště Bergamo, využívají zejména nízkonákladové společnosti, jako je Ryanair, který nabízí levné letenky do Milána. Bergamo je od Milána vzdáleno asi 45 km, ale díky pravidelně jedoucí autobusovým linkám, se snadno dostanete přímo na milánskou hlavní stanici.

Kam v miláně

I když Milán patří k světovým velkoměstům, to nejhlavnější dokážete projít za jeden až dva dny. Toto historické centrum v sobě ukrývá impozantní klenoty a kulturní památky. Asi nejznámějším místo, se kterým se Milán neodmyslitelně spojuje, je Katedrála narození Panny Marie, Milánský dóm, Duomo. Stavba Milánského dómu trva přibližně 500 let a výsledkem je skutečné majestátní dílo. Patří k největším kostelem světa a je největší gotickou stavbou v Itálii s délkou 157 metrů, šířce 92 metrů a výškou klenby 45 metrů. Chrám zdobí asi 3000 mramorových sochařských děl a stovky věžiček. Můžete si vychutnat vyhlídku ze střechy, kam vede 250 schodů, ale pohodlnější to je výtahem. Při pěkném počasí je kromě samotného Milána vidět i vrcholky zasněžených Alp. V kryptě se nacházejí hrobky milánských arcibiskupů a chrám rozezvučí největší orgán v Itálii, který má až 225 píšťal.

Galleria Vittorio EmanuelleGalleria Vittorio Emanuelle

Milánský dóm sídlí na náměstí Piazza del Duomo, které je srdcem města. Nachází se zde také známá Galleria Vittorio Emanuelle II., Pasáž složená ze dvou propojených arkád se skleněnou kupolí. Představuje průlom v dějinách architektury, protože poprvé v historii byla kovově skleněnou střechou zastřešená celá ulice. Proslýchá se, že tato konstrukce byla inspirací pro Gustava Eiffela při navržení Eiffelovy věže v Paříži. Stavba byla již v 19. století navržena jako luxusní nákupní pasáž, která spojuje Piazza del Duomo a Piazza della Scala. Uprostřed galerie se nacházejí čtyři lunety znázorněno na podlaze, které symbolizují 4 světadíly - Evropu, Ameriku, Afriku a Asii. Jedna z mozaik na podlaze představuje býka a váže se k ní pověra, že když se několikrát otočíte na genitáliích býka, budete mít štěstí. A protože turisté nechtějí své štěstí podcenit, budete si muset chvíli počkat, dokud se dostanete na radu. Dokonce se zde nachází i první sedm hvězdičkový hotel v Evropě - Seven Star Galleria.

La Scala sídlí v nenápadné budově divadla hned vedle galerie a byla postavena ještě za vlády Marie Terezie. Takže nemusíte chodit daleko a můžete si zároveň ohlédnout i muzeum, které se nachází přímo v interiéru.

Zámek Castello SforzescoZámek Castello Sforzesco

Od náměstí se dostanete nejfrekventovanější ulicí Via Dante až k zámku Castello Sforzesco, sídlu královského rodu Sforza. V 15. století dal tento renesanční skvost postavit Francesco Sforza. Dnes slouží komplex jako sochařské muzeum, výstava obrazů i archeologická sbírka. Nachází se zde i známá Pieta Rodanini od mistra Michelangela Buonarotiho. V komplexu se dá navštívit i Museo d'Arte Antica a Museo della Preistoria. Hlavní vchod do zámku je přes nejvyšší hradní věž - Torre del Filarete na nádvoří Piazza d'art.

V Miláně se nachází i skvost ze světa malířského umění - Poslední večeře od Leonarda da Vinci. Dílo si můžete ohlédnout v malém kostelíku Santa Maria delle Grazie. Namaloval ji v letech 1494 - 1498 a má téměř 9 metrů.

Patronem města Milán je svatý Ambrož, kterému je zasvěcena další překrásná stavba - Bazilika sv. Ambrože (Sant'Amgroggio). Při bazilice se nachází zvonice z 9. století.