Nice

Nice je největším letoviskem na Francouzské riviéře. Město je plné parků, fontán ale i muzeí a paláců.

Město Nice je hospodářským a kulturním centrem celého pobřeží. Město se dělí na několik částí: Vieux Nice, staré město a přístav, centrum města, které pochází z 19. století za Promenade des Anglais, a elegantní Cimierz, který stojí nad městem ze severu.

Nejkrásnější palác, který v městě najdete je rozhodně Palais Lascaric. Jeho strop zdobí fresky. V této staré části města najdete mnoho klubů, barů a bister. Nacházejí se zde i místní obchůdky, kde koupíte ten nejlepší panenský olivový olej.

Historickou část odděluje řeka Paillon. Na jejím břehu najdete krásné zahrady, náměstí a fontány. Nachází se zde i zajímavá budova ze skla, v níž se nachází muzeum moderního a současného umění.

Na místě dnešní katedrály Cathedrals St Nicolas kdysi stála vila cara Nikolaje Alexandroviče, který zemřel v roce 1865. Později jeho manželka dala postavit na tomto místě katedrálu.

Pokud rádi chodíte do muzea, v Nice se určitě nudit nebudete. Mezi ty nejnavštěvovanější patří muzeum Marca Chagalla, muzeum Henriho Mattisse a muzeum moderního umění.

Město Nice je plné barů, kaváren a obchodů, které najdete téměř na každém kroku. Toto město je stvořené pro ty, kteří mají rádi luxusní dovolenou.
 

nice