Ostrovy v okolí Ibizy

V okolí Ibizy leží desítky malých ostrovů, z nichž některé jsou součástí přírodní rezervace. K některým se vážou známé báje a některé mají bohatou historii.

Sa Conillera

Na západním pobřeží Ibizy najdete ostrov, jehož název v překladu znamená "Králičí ostrov". Své pojmenování dostal podle divokých králíků, kteří tam žijí. Kromě nich tam uvidíte mnoho ptáků, racků, kormoránů, malé borovice, tymián a rozmarýn.

Jedna legenda říká, že tento ostrov je rodištěm slavného vojevůdce Hannibala. Nachází se zde jeskyně, v níž se údajně narodil.

Illa des Penjats

Tento ostrov leží mezi Ibizou a ostrovem s'Espalmador. Od roku 1855 zde stojí maják, díky kterému lodě bezpečně Proplouvá nebezpečnou částí, kde často fouká silný vítr a nacházejí se tam nebezpečné spodní proudy.

Název ostrova v překladu znamená "Ostrov oběšence". Jmenuje se tak proto, že v minulosti sloužil jako popraviště pirátů. Jejich těla vystavovali tak, aby byly viditelné z kolemjdoucích lodí a staly se odstrašujícím příkladem pro další piráty.

Illa de Sa Ferradura

Kdysi byl tento ostrov plný pirátů, dnes je v soukromém vlastnictví a nachází se zde krásná hacienda. Tuto haciendu si můžete pronajmout, ovšem za týden zaplatíte 150 000 €.