Montmarte a Sacré - Coeur

V Paříži určitě nepřehlédnete monumentální baziliku Sacré - Coeur na kopci Montmarte.

Na kopci Montmarte se vypíná chrám Sacré - Coeur. Od 19. století se tento kopec stal objektem umělců, protože poskytl výborné podmínky pro malířské umění. Na stráních se dodnes pěstuje vinná réva, najdete zde bohatý noční život v klubech, kavárnách a kabaretech.

Během výstupu na vrch se zastavte na příjemném náměstí Tertre, na kterém se nacházejí restaurace a bistra. Také tam najdete mnoho pouličních umělců, kteří vám s radostí namalují váš vlastní portrét.

Sacré-Coeur 

Na vrcholu Montmarte uvidíte krásnou baziliku Sacrit - Coeur, která patří k nejvýznamnějším římskokatolické budovám ve Francii. Její základy byly položeny v 70. letech 19. století a výstavba se dokončila v roce 1914. V bazilice vás určitě zaujme strop, protože je zdobený mozaikou s byzantskými motivy z roku 1923. Pokud navštívíte tuto krásnou baziliku, nabídne vám kromě krásných prostor i vynikající pohled na celý Paříž.

Moulin Rouge 

Na zpětné cestě z baziliky se dostanete do čtvrti Montmarte. Právě zde na náměstí Blanche najdete nejznámější noční klub, který se proslavil na konci 19. století. Jde o Moulin Rouge, který proslul představeními kankánu.