Památky v Neapoli

Neapol je město s mnoha historickými památkami. V tomto článku se dozvíte o kterých z nich.

Costel dell´Ovo 

Costel dell'Ovo je stará pevnost, která se nachází na ostrůvku v Neapolském zálivu. Legenda říká, že se zde nachází vejce, které se nesmí poškodit, protože pak bude mít Neapol velké problémy.

Palazzo Reale 

Obrovský palác najdete na náměstí Piazza Plebiscito. Navrhl ho v 17. století Domenic Fantan. Palác kdysi obývali různí španělští vládci. Uvnitř najdete Historické muzeum a Státní knihovnu Vittorio Emanuele III.

Duomo di Napoli 

Duomo di Napoli je dóm, který pochází z 13. století a je zasvěcený Panně Marii Nanebevzaté. Uvnitř se nachází kaple sv. Gennara a původní křtitelnice, která pochází až z 5. století.

Castel Nuovo 

Tento hrad pochází z 13. století, z doby, kdy zde vládla dynastie Anjou. Její dnešní podobu hradu dali Aragonci, kteří jej v 15. století přestavěli. Hrad najdete nedaleko přístavu. Nad jeho vchodem je vítězný oblouk, který je historickým sochařským dílem ze 16. století.

Galleria Umberto I.  

Galleria Umberto I. je obchodní pasáž, která má tvar kříže a spojuje čtyři ulice: via Roma, via Vittorio Emanuele III., Via Santa Brigida a via Verdi. Jde o neoklasickou budovu, která byla postavena na konci 19. století. Jde o obdivuhodnou stavbu se skleněnou střechou, jejíž inspirací byla Galleria Vittorio Emanielle II. v Miláně.